K čemu potřebuji aplikaci George klíč, proč se s ní naučit co nejdříve a proč se ji v budoucnu nevyhnete, pokud budete chtít používat bankovnictví George?

Co je to ten George klíč?

Důležité je si napřed říct, pro koho je George klíč určený. George klíč je tu pro uživatele internetového bankovnictví George, kteří se přihlašují do bankovnictví z mobilního telefonu nebo tabletu.

Nepoužíváte bankovnictví v telefonu? Fajn přestaňte číst, zatím se Vás George klíč netýká, ale jen zatím. V budoucnu se s ním budou například potvrzovat platby kartou v eshopech. Používáte bankovnictví v mobilu? Pak je článek pro Vás.

Proč musím George klíč nainstalovat a používat?

Dá se říct, že George klíč je tu kvůli dalším nařízním Evropské Unie. Ale je tu také proto, že mnoho lidí není schopno zabezpečit si své bankovnictví pořádným heslem, popřípadě nemá v počítači antivir, který by jej uchránil před zneužitím.

George klíč je vlastně taková náhrada za ověřovací SMS, které Vám chodí, když posíláte platbu někomu na účet nebo platíte kartou v e-shopu.

Doporučuji Vám se s aplikací naučit co nejdříve, v budoucnu to bez jejího využívání nepůjde.

Výhody

 • Vyšší stupeň zabezpečení vašich financí
 • Bezpečné přihlašování a placení
 • Rychlé a pohodlné potvrzování plateb (už žádné přepisování SMS kódů)
 • Přihlašování a potvrzování i pomocí otisku prstu a rozpoznání tváře
 • Ověřené volání do klientského centra, a to i ze zahraničí
 • Možnost provádění plateb až do výše 5 mil. Kč
 • Umožňuje zobrazení PINu k platební kartě
 • Dostupná vždy a všude i offline

Do aplikace George klíč se nemůžete jen tak přihlásit například Vašim klientským číslem a heslem, ale musíte aplikaci napřed aktivovat. Aktivace je možná dvěmi způsoby. Aktivace pomocí aktivačního kódu, pro který si musíte zajít na pobočku nebo na nejbližší bankomat. Druhá možnost je aktivace pomocí hesla a sms, tato aktivace funguje jen v případě, že už máte bankovní identitu a přihlašujete se vlastním vymyšleným uživatelským jménem. Jednodušší mi příjde první varianta.

Aktivace pomocí aktivačního kódu

 1. Zajděte si na pobočku nebo do nejbližšího bankomatu a požádejte o Aktivační kód
 2. Stáhněte si aplikaci George klíč do svého mobilního telefonu (návod pro zařízení Android návod pro zařízení Apple)
 3. Spusťte aplikaci
 4. Klikněte na aktivovat
 5. Vložte své uživatelské jméno
 6. Zadejte aktivační kód
 7. Příjde Vám SMS, z které musíte opsat bezpečnostní heslo.
 8. Zvolte si dobře zapamatovatelný bezpečnostní PIN, tento číselný kód budete používat pro různá potvrzení. Hlavně nedavejte samé nuly nebo jedničky a podobně, také nedoporučuji kombinaci datumu narození, rodné čísla a podobně.
 9. PIN zadejte ještě jednou
 10. A je to, odteď když budete potvrzovat platby otevře se Vám aplikace George klíč a vy jen napíšte svůj PIN.

Aplikace pro Android

Máte mobilní telefon se systémem Andorid? Například Huawei, Samsung, Xiaomi? V tom případě klikněte ve Vašem telefonu na ikonku Google Play a do vyhledávání napište George klíč.

Popis aplikace na webu

Aplikace George klíč je bezpečnější a pohodlnější náhradou přihlašovacích a ověřovacích SMS. Pro potvrzení přihlášení nebo ověření odchozí úhrady již nevyužívá SMS zprávy telefonního operátora a komunikuje s bankou napřímo.
Již nemusíte nic opisovat z telefonu do prohlížeče, žádná čísla, která Vám nedávají smysl, teď vše potvrdíte Vaším 6místným PINem v aplikaci nebo otiskem prstu.
Výhody aplikace George klíč:
Poskytuje detailní a srozumitelné informace o tom, co potvrzujete.
Už nepotřebujete opisovat SMS kódy ani zadávat Heslo. Vše potvrdíte PINem, který si zvolíte sami nebo Vaším otiskem prstu. Pokud zvolíte otisk prstu pro potvrzování odchozích úhrad, aplikace Vás může někdy požádat o zadání PINu, abyste jej nezapomněli.
Nabízí výrazně vyšší úroveň zabezpečení.
Pro používání nevyžaduje připojení k internetu ani k síti mobilního operátora.
Můžete ji nainstalovat na více zařízení (včetně tabletů s podporou SIM karty).

Více si můžete přečíst přímo na stránkách Google play

Aplikace pro iOS

Vlastníte li mobilní telefon značky Apple musíte si aplikace stáhnout v App store. Je to modrá ikonka. Do vyhledávání opět napište George klíč.

Vaše názory a komentáře

Vaše názory, postřehy, kritiku nebo dotazy posílejte na komentare@george-prihlaseni.cz a já se rozhodnu, jestli je zveřejním nebo ne, děkuji.